×
Koleksiyon Hakkımızda Teknoloji AR-GE Merkezi Sürdürülebilirlik Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Küresel İlkeler Sözleşmesi Yönetim Sistemleri ve Sosyal Sorumluluk Politikamız Projelerimiz, Çevre Dostu Uygulamalarımız İK İletişim ENG

ARGE

Firmamızın kurulduğu günden bu yana ayakta tutan ve farklılığını ortaya koyarak tercih edilmesini sağlayan en önemli unsuru kuşkusuz ki; genç, dinamik ve yaratıcı bir kadrodan oluşan Ar-Ge departmanımızdır. Bu genç kadro, kumaşlarımızı, müşteri isteklerini, moda trendlerini dikkate alarak, Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden en profesyonel danışmanların bilgi ve tecrübelerinden yararlanarak ve yaratıcılıklarını ekleyerek en az 2 yıl önceden tasarlamaktadır. Sonbahar / Kış ve İlkbahar / Yaz olmak üzere yılda 2 kez koleksiyon hazırlayan AR&GE departmanı; sanat, teknoloji ve yeniliklerin harmanlandığı kumaşlarımızı Tissu Premier, Munich Fabric Start, Premier Vision, Turkish Textile Show gibi önemli fuarlarda Pazarlama Departmanımız aracılığı ile mevcut ve potansiyel müşterilerimizin beğenisine sunmaktadır. Bunun dışında; yine Pazarlama Departmanımız aracılığı ile düzenlenen müşteri toplantılarında koleksiyonlarımız ve üretim yeteneklerimiz ile ilgili bilgilendirme yapılmaktadır. AR&GE departmanımız sadece desen tasarımı değil, kumaş üretiminde ilk aşama olan iplik tasarımı konusunda da çalışmalar yapmakta. Gerek kendi işletmemiz bünyesinde tasarımcılarımızın ön görüsü doğrultusunda üretilen yeni iplikler, gerek ise dünya genelinde kalitesini kanıtlamış lider iplik üreticilerinin yenilikleri ve/veya yapılan görüşmeler doğrultusunda tasarlanan yeni iplikler ile başlanan tasarım yolculuğuna, konstrüksiyonun oluşturularak kumaşın dokunması ile devam edilmekte ve son aşama olarak da Boya&Apre Tesisimizde farklı bitim işlemleri uygulanarak; AR&GE ekibi tarafından moda trendine en uygun, farklılığımızı ortaya koyabilecek ve müşteriyi cezp edecek çalışmalar seçilmekte ve kolleksiyona dahil edilmektedir. Can Tekstil olarak; AR&GE Departmanımız aracılığı ile dokuma dış giyimlik kumaş tasarımında her zaman bir adım önde olarak “SEKTÖRÜNDE TERCİH EDİLEN FİRMA OLMAK” en büyük misyonumuzdur.

İPLİK

• Tesisin ilk göz ağrısı olan iplik işletmesi, ring teknolojisi ile donatılmış olup entegrasyonun dokuduğu tüm kumaşların ipliğini üretmektedir.
• Yüksek kapasiteli iplik işletmemiz, mevcut kapasitesiyle de yetinmeyip, sürekli takip edilen yurt dışı makine fuarlarının sonucunda makine parkını sürekli geliştirmektedir.
• En değerli girdimiz olan elyafın ilk olarak bu işletmemizde şekillendirilmesiyle kumaşa giden yolun ilk çizgisi çizilmektedir.
• Kumaşın kalitesinin sağlam temellerle atılabilmesi için, ilk girdimiz olan elyafın satın alınmasında çok seçici davranılmaktadır.
Ayrıca OEKO-TEX STANDARD 100 sertifikası da bu kaliteyi tescillemektedir. Can Tekstil elyaf gibi diğer girdi malzemelerinde de insan ve çevre sağlığına verdiği değeri ve duyarlılığını göstermektedir.

DOKUMA

1989 yılında faaliyete başlayan Dokuma işletmesi; rapierli ve hava jetli dokuma makineleri ile değişik kompozisyonlarda; Polyester, Polyamid, Viskon, Polyester / Viskon, Tencel, Lycra / Polyester / Viskon, Melanj, Mekanik strech, Tencel / Keten, Viskon / Keten, Polyester / Viskon / Keten, Tencel / Polyester, Polyamid / Viskon karışımlı ve yüksek turlu polyesterli bay ve bayan dış giyim kumaş üretmektedir.

BOYA APRE

1993 yılında entegrasyona dahil edilen Boya & Apre işletmesinde HT tipi makinalarla top boyama ve iplik boyama yapılmaktadır. Kumaşın dış görünüşünün ve tuşesinin yaratıldığı bu işletmemizde kumaş müşterilerimize gitmeden önceki nihai halini alır.

ENERJİ

Fabrikanın enerji ihtiyacının (elektrik ve buhar) önemli bir kısmını sağlayan kojenerasyon sistemi 1996 yılından beri çevre hassasiyetine özen göstererek faaliyetine devam etmektedir. Elektrik ve buharın aynı proseste üretimi ısı geri kazanım açısından da verimliliği hedeflemektedir.

LABORATUVARLARIMIZ

• İplik Laboratuvarı
• Boya Laboratuvarı
• Kumaş Test Laboratuvarı
• Çevre Arıtma Laboratuvarı

KALİTE KONTROL

Dokuma prosesi sonrası ham kumaş 100% gözle kontrol edilip, tüm hatalar bilgisayar üzerinde işaretlendikten sonra Boya & Apre işlemine gönderilmektedir. Üretilen nihai mamul kumaşımızın müşteri standartları /talepleri ve kriterleri tekrar göz önünde bulundurularak tekrar gözle 100% kontrolü gerçekleşmektedir.